محل تبلیغات شما

در بخش عمليات مسي، ما تعداد بسياري فونداسيون تير و پايه را ساخته‌ايم. گزينه‌هاي ديگري نيز براي ما وجود دارد، بعضي از آنها عبارتند از دال پس کشيده با تيرهاي جانبي و دال‌هاي ساده با تيرهاي جانبي که تمام اين گزينه‌ها تحت شرايط خاص فونداسيون مناسب هستند، اما اگر انتخاب با من باشد (که من معمولا انجام مي‌دهم) توصيه مي‌کنيم از فونداسيون سازه‌اي براي تيرها و پايه‌ها استفاده کنيم.

در جاهايي که خاک در منطقه مورد عمليات بسيار شل است، بخاطر اينکه حاوي مقدار زيادي رس بوده و با ورود و خروج رطوبت دچار تورم و انقباض مي‌شود.

با اضافه شدن آب از طريق باران و آبياري، خاک گسترش مي‌يابد و با حذف آب در شرايط آب و هوايي گرم و خشک نيز خاک دچار انقباض مي‌شود. تمام اين حرکات خاک باعث ايجاد ترک در خانه مي‌شود.

از آنجا که ما دوست داريم مسائل مربوط به حرکت خاک شل را حذف کنيم، فونداسيون را براي پايه و تيرچه صنعتي طراحي کرده‌ايم.

اکثر مردم ممکن است مطالبي را در مورد فونداسيون پايه‌ها و تيرها شنيده باشند، اما اغلب آنها واقعا با چگونگي کارکرد فونداسيون آشنا نيستند، حتي کارشناسان نيز در اين باره اشتباه مي‌کنند.

يک بازرس خانه در هنگام بررسي خانه‌اي که من در حال خريد آن بودم به من گفت که اين خانه داراي برخي مشکلات سازه‌اي است زيرا در زير پايه‌هاي آن خاکريزي وجود ندارد.

بازرس خانه: اين خانه داراي مشکلات سازه‌اي است.

باب: واقعا؟ چه چيزي پيدا کردي؟

بازرس خانه: زماني که در فضاي نشيمن بودم متوجه شدم که ترک‌هايي در زير تير اصلي وجود دارد که ناشي از شستگي خاک زير آن بوده است.

باب: دقيقا مشکل چه چيزي است؟

بازرس خانگي: در صورتي که اين تير به درستي پشتيباني نشود، در نهايت سقوط خواهد کرد. شما نياز داريد که کسي را استخدام کنيد تا مقداري خاک در زير آن قرار دهد.

باب: چي؟ آيا بايد خاکي در زير پايه وجود داشته باشد. شما مي‌دانيد که خاک نمي‌تواند تير را پشتيباني کند، اين کار پايه‌ها است.

بازرس خانه: پسر، من اين کار را براي مدتي طولاني انجام داده‌ام.

باب: آره . صحيح.

اگر مسئله هنوز برايتان روشن نيست، خاک نمي‌تواند از تيرپايه در فونداسيون پايه و تير پشتيباني کند به ادامه مطلب توجه کنيد.

استحکام فونداسيون براي شرايط مختلف

از آنجا که تعداد زيادي از مردم به نظر مي‌رسند اين مفهوم را درک نمي‌کنند، فکر کردم بهتر است در اين مقاله‌ها به درک اين مسئله کمک کنم. در اينجا توضيحاتي را خواهيم داشت، اميدوارم توضيحات من به اندازه کافي براي شما مناسب باشد.

در اينجا يک قسمت ديوار معمولي از طريق يک پايه و تير را در نظر مي‌گيريم. بخش مهمي که بايد به آن توجه داشته باشيد اين است که يک پايه (به عنوان مثال يک ستون بتني) بايد از طريق خاک حفاري شود تا به بستر سنگي برسد. اين از آن جهت مهم است که سنگ بر اساس محتواي آب قادر به تورم و انقباض در محيط اطراف خود نيست.

تير پايه نيز يک تير بتني است که از ستوني تا ستون ديگر گسترش مي‌يابد، درست مثل يک تير که احتمالا در سقف بالاي سر شما از ديواري به ديوار ديگر گسترده داده شده است.

در زير تير اصلي، فضاهاي خالي يا حفره‌هاي خالي وجود دارند. باور کنيد يا نه، اين شکل‌هاي تو خالي از قوطي‌هايي ساخته مي‌شوند و بتن در بالاي آنها ريخته مي‌شود.

آنها به اندازه کافي قوي هستند تا بتوانند وزن بتن مرطوب را تحمل کنند، بلافاصله پس از بتن ريزي و عمل آوري آن، اين قوطي‌ها جدا شده و حفره‌هايي در زير آنها خالي باقي مي‌ماند.

آخرين چيزي که در طرح بالا بايد به آن توجه کنيد، تخته نگهدارنده خاک است. اين‌ها اساسا تخته‌هايي پلاستيکي هستند که هرگونه آلودگي را در خارج از فضاي نگهداري شده نگه مي‌دارند.

اين فونداسيون با يک تير پايه معمولي پس از حذف قوطي‌هاي توخالي است. در حال حاضر يک فضاي خالي بين پايين تير اصلي و خاک زير آن وجود دارد. اين يک خبر خوب و بسيار مهم است چرا که شما به اين حفره نياز داريد.

انواع میلگردها و سایر عوامل پشتیبان

فرآیند ساخت تیرچه های بتنی

نکاتی در مورد تقویت تیرچه های فولادی

تير ,خاک ,يک ,فونداسيون ,پايه ,زير ,در زير ,است که ,بازرس خانه ,است در ,را در

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

مقالات طراحی اپ موبایل وبلاگ کاج پویا رایانه سرماگرما رخشان خوشمزه ترین مزه ها اصفهان هواساز هارمونی باران رامسر بهترین مطالب روز ایران و جهان